statystyki szczegółowe

Aktualności

Historyczny remis

• autor: wojtekkkk17, 2014-10-07 22:14

Historyczny remis”- tak można nazwać niedzielne derbowe spotkanie pomiędzy Darborem a Tęczą, które zakończyło się wynikiem 1:1 .
Początek spotkania to niepewne akcje każdej z drużyn i próby rozgryzienia taktyki przeciwnika, a w miarę upływu czasu gry oba zespoły zaczynały coraz śmielej atakować .
Pierwszy strzał (z rzutu wolnego) oddała Tęcza lecz był on niedokładny i poleciał wysoko ponad bramką. Następnie kilka strzałów ekipy Darboru, przy których nasz bramkarz Józef Lenkiewicz miał niewielkie problemy, gdyż murawa była wilgotna, przez co piłka nie zachowywała się tak, jak powinna . W I połowie nasza drużyna dostaje aż 3 żółte kartki .
W 41 minucie Tęcza przejmuje inicjatywę i przeprowadza skuteczną akcję prawą stroną, w której celne dośrodkowanie wykorzystuje Patryk Lipka, który tzw. Bramką do szatni otwiera wynik spotkania.
W drugiej połowie naprzemienne akcje z obu stron i zaledwie po 4 minutach od rozpoczęcia drugiej części spotkania zawodnik Tęczy, stojąc w swoim polu karnym, dotyka piłkę ręką i sędzia dyktuje rzut karny, którego na gola wykorzystuje Tomasz Idziak i mamy remis . Tęcza zaczęła lepiej atakować od 70 minuty lecz nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki . Dostajemy 4 żółtą kartkę , złe interwencje obrońcy i mogliśmy skończyć mecz w dziesięciu lub nawet dziewięciu . W spotkaniu widać było dużo niepotrzebnych fauli i nieczystych zagrań, które mogły kończyć się kolejnymi kartkami dla obu ekip. Każda z drużyn miała dużo sytuacji i wynik mógł być znacznie wyższy . Z pewnością wszyscy zawodnicy czują niedosyt po tym meczu, ponieważ remis w derbach jest traktowany na równi z porażką . Na pewno nie zabrakło emocji oraz walki na boisku ! Na kolejne derby musimy poczekać aż do wiosny.